Są ludzie, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Można ich spotkać między innymi w domach dziecka, hospicjach, domach pomocy społecznej, muzeach i schroniskach dla zwierząt. Pracują w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych, placówkach kultury, sportu i wielu innych. To wolontariusze.
Przed podjęciem takich aktywności, warto wiedzieć, czym jest wolontariat? Każdy ma swoje pojęcie o wolontariacie – jednym kojarzy się z towarzyszeniem chorym, niepełnosprawnym, rehabilitacją, opieką nad dziećmi w domach dziecka, szpitalach. Dla innych wolontariat to zbiórki pieniędzy, żywności, bezpłatne porady prawne, tłumaczenia. Każdy buduje swoje skojarzenia dotyczące wolontariatu na bazie wcześniejszych doświadczeń. Warto to pojęcie sprowadzić do wspólnego mianownika, podać wyróżniki pracy wolontarystycznej.
Centrum Wolontariatu definiuje wolontariat jako świadomą, dobrowolną działalność podejmowaną na rzecz innych, wykraczającą poza więzi rodzinno – przyjacielsko – koleżeńskie.

ZAANGAŻUJ  SIĘ z nami W DOBRO !!!
POMAGAj  NA  MAKSA !!!

Każdy z nas czasami potrzebuje pomocy, jednak w dzisiejszych czasach mało kto jest gotowy podarować ją BEZINTERESOWNIE.

• Jesteś aktywny?
  • Masz ciekawe pomysły?
  • Lubisz wyzwania?
  • Chcesz sprawdzić siebie?
  • Masz energię i nie wiesz gdzie ją ulokować?
  • Chcesz spróbować czegoś nowego?
  • Chcesz nieść pomoc ludziom borykającym się z problemami?

Jeśli masz w sobie wolę, aby poświęcić swój czas innym

zostań z nami
WOLONTARIUSZEM !!!

Zawsze jest ktoś, kto czeka na Twoją pomoc, uśmiech, poradę, zawsze jest praca, którą możesz pomóc wykonać...